Cięcie Laserem plexi

Chcesz mieć ładna krawędź plexi – zamów ciecie laserem!

Jedną z głównych zalet plexi jest jej termoplastyczność. To dzięki niej materiał ten bardzo łatwo ulega obróbce. Można dowolnie go formować oraz nadawać mu różne kształty – wystarczy rozgrzać go do temperatury ok. 115°C. W wielu branżach, w których jest wykorzystywany, jest to jednak niewystarczające – czasem niezbędne okazuje się jego cięcie. Jakich narzędzi do tego użyć? Co zrobić, aby było ono precyzyjne i nie wpłynęło negatywnie na wygląd plexi? Jak osiągnąć pożądany efekt? Przeczytaj poniżej kilka wskazówek od profesjonalistów z firmy PlexArt z okolic Poznania – specjalistów w branży tworzyw sztucznych.

Cięcie plexi laserem – precyzja przede wszystkim!

W sieci znaleźć można wiele porad związanych z cięciem plexi. Internauci wśród domowych sposobów proponują m.in. użycie nożyka do tapet. Metoda ta jest jednak nie tylko nieprecyzyjna, znacząco niszczy krawędź, ale też nie sprawdza się w przypadku płyt bądź innych elementów o dość dużej grubości. Nie warto więc decydować się na cięcie plexi samodzielnie. Dla osiągnięcia oczekiwanego efektu warto postawić na współpracę z profesjonalistami – najlepiej tymi, którzy korzystają z lasera. Jego zastosowanie pozwala na wycinanie różnego rodzaju wzorów i kształtów – nawet tych, o bardzo niewielkich rozmiarach. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia oraz technologie pozwalające na cięcie plexi z precyzją nawet do 0,1 mm. Tym sposobem możliwe jest uzyskanie konkretnego efektu, który jest tak istotny w wielu branżach, np. dekoratorstwie, produkcji, budownictwie czy reklamie.

Idealnie gładkie krawędzie zasługą cięcia plexi laserem

Tym, na co warto zwrócić uwagę przy cięciu plexi, jest także stan krawędzi. W wielu dziedzinach ma on bardzo istotne znaczenie – nie ma tu miejsca na postrzępione, matowe oraz nieestetycznie wyglądające krańce płyt. Dlatego też również pod tym względem laser wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jego zastosowanie sprawia bowiem, że krawędzie nie tylko przycięte są równo, ale też nie tracą swojego połysku. Jest to niezwykle ważne m.in. przy tworzeniu różnego rodzaju przeszkleń, zadaszeń, osłon czy pojemników. Jako specjaliści w zakresie obróbki tworzyw sztucznych wiemy o tym doskonale, dlatego też zgłaszającym się do nas Klientom oferujemy w pełni profesjonalne cięcie plexi. Serdecznie zapraszamy do siedziby naszej firmy w Luboniu k. Poznania!

Zobacz także: